Newsy

Nowe informacje o Artifact: The Dota Card Game

Fani jednej z najpopularniejszych gier MOBA na rynku, Dota 2, pewnie już słyszeli o nowej nadchodzącej karciance od Valve. Co roku na turnieju The International, studio Valve ma dla graczy miłą niespodziankę, rok temu była to zapowiedź Artifact: The Dota Card Game. Nowa karcianka, jak wskazuje to sam tytuł. będzie oparta na uniwersum popularnej MOBA.

Na ostatnim wydarzeniu prasowym Valve, zostały udostępniło kilka nowych informacji na temat tego tytułu. Po pierwsze i z pewnością najważniejsze dla dużej części odbiorców, Artifact: The Dota Card Game, będzie grą płatną. Być może jest to rozczarowania, dla niektórych, ale warto wspomnieć, że sama Dota 2, również debiutowała na rynku jako gra płatna.

W Artifact: The Dota Card Game powalczymy na trzech liniach?

Sama gra ma oferować nie spotykane do tą mechaniki, nawiązujące do pierwowzoru, na którym jest oparta. Otrzymamy więc karciane odpowiedniki walki na różnych liniach oraz respawnowania się bohaterów. Kart, które zostaną pokonane wrócą do naszej talii. Fanów gatunku, powinien również ucieszy fakt, że przy grze pracuje Richard Garfield, twórca Magic: The Gathering.

Artifact: The Dota Card Game ma zadebiutować jeszcze w tym roku, można się spodziewać, że będzie to czwarty kwartał. Taka data wydaje się być bardzo prawdopodobna, chodź możliwe, że gra pojawi się wcześniej, na pierwszy kwartał 2019 roku, został już zaplanowany pierwszy turniej.

UI w Artifact: The Dota Card Game, może się podobać

To co z pewnością w szczególności interesuje naszych czytelników to wersja mobilna. Gra pojawi się na platformach iOS i Android, niestety dopiero w połowie 2019 roku, więc czeka nas jeszcze sporo czekania. Poraz pierwszy zobaczymy wtedy silnik Source 2 na urządzeniach mobilnych.

Na chwilę obecną są to wszystkie informacje jakie posiadamy, jeszcze nie jest znana oficjalna cena w jakiej będziemy mogli nabyć Artifact: The Dota Card Game.

Możliwość komentowania jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Przejdź do strony rejestracji


Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Close
Close