Recenzje

Recenzja Burrito Bison: Launcha Libre

Informacje podstawowe

Burrito Bison: Launcha Libre zostało wydane przez studio Kongregate i jak większość gier tego studia zadebiutowało jako gra przeglądarkowa, na oficjalnej stronie studia z grami przeglądarkowymi www.kongregate.com, na której pojawiają się też gry innych twórców. Burrito Bison: Launcha Libre jest trzecią częścią serii po Burrito Bison z 2011 roku i Burrito Bison Revenge z 2012 roku.

Najnowsza odsłona polega dokładnie na tych samych zasadach co poprzednie, jest to seria gier zręcznościowych, w których naszym celem jest wysłanie naszego meksykańskiego zapaśnika jak najdalej, zdobywając przy tym jak najwięcej pieniędzy na kolejne ulepszenia.

Oprawa

Tym razem zaczniemy może od grafiki, która w skrócie prezentuje się bardzo dobrze. A zagłębiając się w szczegóły, twórców należy pochwalić za poprawienie rozdzielczość w stosunku do poprzednich części, dzięki czemu gra wygląda równie dobrze na tabletach jak i telefonach. Grając w Burrito Bison: Launcha Libre widać jaką uwagę przywiązywano nawet do najdrobniejszych szczegółów, komiksowa grafika idealnie pasuje do takiego typu rozgrywki, a graficy postarali się, odwzorować nawet takie drobnostki jak mimika naszych postaci i przeciwników. Nawet najnowsze aktualizacje, które wychodziły po kilku miesiącach od premiery wciąż zachowują ten sam styl graficzny.

Komiksowe wstawki fabularne wyglądają nieźle

Równie dobrze co oprawa graficzna prezentuje się interfejs użytkownika, wszystkie opcje są jasne, przejrzyste i łatwo dostępne. Wszystkie ulepszenia, skille itp posiadają własne krótkie opisy, podobnie jest gry odkrywamy w grze coś nowego po raz pierwszy, na ekranie dostajemy odpowiedni ekran z podpowiedziami.

Menu w grze jest wykonane naprawdę przejrzyście, nie ma się do czego przyczepić

Odnośnie oprawy audio, muzyka w menu gry nie jest może najlepszej jakości, ale może się podobać, ma w sobie trochę meksykańskiego klimatu. Osobiście o wiele bardziej do gusty przypadła mi muzyka przygrywająca nam już podczas samej rozgrywki, świetnie pasuje do szybkiej dynamicznej rozgrywki. Odnośnie dźwięków otoczenia, w menu gry mamy dobrze dopasowane odgłosy przeglądania rożnych zakładek, czy kart skilli. W samej grze dodatkowe odgłosy są po prostu rewelacyjne, każda najmniejsza interakcja naszego zapaśnika z otoczeniem czy innymi elementami gry, ma swój osobny unikalny dźwięk, twórcy ponownie postarali się o najdrobniejsze szczegóły i w grze usłyszymy nawet takie dźwięki jak odgłos skwierczenia na patelni (bez spojlerów).

Podsumowując pod względem oprawy audiowizualnej Kongregate nie zawodzi.


Rozgrywka

Nie chcąc nikomu spojlerować fabuły gry, postaram się jak najdokładniej opisać rozgrywkę bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły. Rozgrywka w Burrito Bison: Launcha Libre, podobnie jak w poprzednich częściach serii polega na wystrzeleniu naszego zapaśnika z lin ringu w świat. Im dalej nasza postać poleci tym będzie miała większe szanse za dobycie większej ilości kasy na kolejne ulepszenia.

Po każdej grze otrzymujemy stosowne podsumowanie naszych osiągnięć

Rozpoczynając każda kolejną próbę nasz zawodnik zaczyna w ringu z jednym z przeciwników, z których każdy ma swoje specjalne pozy. Jeśli dobrze to wykorzystamy i uderzymy naszego przeciwnika w odpowiednim momencie dostaniemy spory bonus do początkowej prędkości z jaką polecimy. Dodatkowo każdy z przeciwników posiada swój pasek zdrowie i jeżeli doprowadzimy go do zera to otrzymamy bonus w postaci pieniędzy lub prędkości w zależności z kim akurat się mierzyliśmy.

Klimatyczne spotkanie twarzą w twarz z zegarem po upływie czasu

Chociaż poza małymi różnicami rozgrywka zawsze polega na tym samym, została podzielona na kilka różnych trybów. Pierwszym z nich jest podstawowa kampania fabularna, po przejściu której odblokowujemy kolejne tryby. Tryb “stopwatch” wyścig z czasem, w którym zawsze mamy określoną liczbę czasu i musimy pokonać jak największy dystans oraz tryb “candy land”, gdzie naszym celem jest przejście całego poziomu w dowolnej liczbie podejść, za co zaliczamy pojedynczego rifta.


Zawartość

Burrito Bison: Launcha Libre jest połączeniem, który w grach mobilnych sprawdza się świetnie, fajna dynamiczna, zręcznościowa gra z prostymi zasadami okraszona mnóstwem zawartości. Poza trzema głównymi postaciami, z których każda oferuje zupełnie odmienną rozgrywkę, twórcy wprowadzili całą masę ulepszeń.

Po resecie spędzimy trochę czasu na ulepszaniu

Wszystkie upgrade zostały podzielone na cztery główne zakładki, dotyczące bohatera, gumowych miśków, ringowych przeciwników i zużywanych ulepszeń. Ulepszenia z pierwsze zakładka skupiają się głównie na tym, aby nasza postać mogła osiągać większą prędkość, mamy tutaj możliwość zwiększenia limitu prędkości, prędkości początkowej, ilość zdobywanych pieniędzy, obrażenia zadawane przeciwnikom, łatwość pokonywania ścian i inne. W sumie aż 15 różnych rzeczy do ulepszenia, przy czym większość z nich posiada od 8 do 9 poziomów.

Niektóre rzeczy odblokować możemy tylko podczas rozgrywki

W kolejnych zakładkach mamy możliwość, najpierw odblokowywania a potem ulepszania nowych rodzajów miśków na jakie możemy natrafić podczas gry. Większość ulepszeń z tej kategorii skupia się na zwiększeniu ilość specjalnych misiów, prędkości jaką nam dają albo ilości dodatkowych pieniędzy. Kolejna zakłada z ulepszeniami ringowych przeciwników działa na podobnych zasadach jak poprzednia. Ostania zakładka oferuje nam możliwość dodatkowo ulepszenia czterech dostępnych power upów, chili bomb, który wystrzeli nas po pierwszym zatrzymaniu, rocket fuel, który pozwoli nam na wykonanie dodatkowej ilości slam’ów, tacorazzi, zatrzyma ringowego przeciwnika w specjalnej pozie oraz ostatni pesos pals, dla dodatkowego mnożnika zdobytych pieniędzy.

Ekran resetowania postępów oraz ulepszeń za cukierki

Po przejściu pięciu rift’ów otworzy się przed nami możliwości, zresetowania postępów w grze i odpakowania cukierków zdobytych głównie w trybie czasowym, za które możemy wykupić permanentne ulepszenia znane przede wszystkim z clickerów i gier typu idle. Przechodząć grę kilkukrotnie będziemy również zbierać fragmenty recept, za które możemy odblokować przepisy na różne dania (realne przepisy na realne dania) oraz kilka dodatkowych również permanentnych opcji, takich jak na przykład możliwość wybrania naszego Launchadora przed rozpoczęciem gry

Tym razem nie udało się wykonać żadnej z misji

Tak jak i w poprzednich recenzowanych aspektach, również w przypadku zawartości twórcy pokazali, przywiązanie do szczegółów, dzięki temu otrzymaliśmy po pierwsze przytłaczającą ilość ulepszeń i takie opcje jak między innemu questy.


Podsumowanie

Burrito Bison: Launcha Libre moim zdaniem wyrosło na jedną z najlepszych gier mobilnych wydanych przez Kongregate i z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu. Gra opiera się na dość prostych zasadach rozgrywki i pojedyncze podejścia nie zabierają za dużo czasu, więc jest to gra idealna, żeby zagrać nawet między przystankami jadąc rano autobusem.

W grę został wbudowany przeogromny i satysfakcjonujący system ulepszeń przez co nigdy nie czujemy, że stoimy w miejscu, a małymi krokami posuwamy się coraz dalej i dalej. Podczas ogrywania produkcji bardzo rzadko, zaradzało mi się, że po paru próbach nie miałem pieniędzy na żadne ulepszenie.

Plusy:

 • ładna grafika,
 • proste do zrozumienia zasady gry,
 • wciągająca rozgrywka,
 • przemyślany i dobry system ulepszeń,
 • mnóstwo zawartości, puls możliwość resetowania postępów.

Minusy:

 • aby otworzyć pinate zdobytą podczas rozgrywki trzeba obejrzeć reklamę.

Media

oficjalny zwiastun

Galeria

 Burrito Bison: Launcha Libre – zrzut ekranu
 Burrito Bison: Launcha Libre – zrzut ekranu
 Burrito Bison: Launcha Libre – zrzut ekranu
 Burrito Bison: Launcha Libre – zrzut ekranu
 Burrito Bison: Launcha Libre – zrzut ekranu

  Grę możecie pobrać korzystając z odpowiedniego dla was odnośnika poniżej, do App Store lub Google Play.

   


  Rozgrywka - 7.7
  Zawartość - 8.4
  Oprawa - 8.1

  8.1

  Rewelacyjna minus

  Ocena końcowa

  Tagi
  Pokaż więcej

  Powiązane Artykuły

  Dodaj komentarz

  Zobacz również

  Close
  Close
  Close