Recenzje

Recenzja Chichens

Informacje podstawowe

Za Chichens odpowiada studio HyperBeard, znane z mini gier rekreacyjnych i nic się nie zmieniło w tym przypadku. Chichens jest w pewnym sensie grą kolekcjonerską, zbieramy nowe i karmimy już posiadane kurczaki, czysty minimalizm, ale niektórzy właśnie tego oczekują.

Oprawa

Gra charakteryzuje się słodką grafiką 2D i w zasadzie jest to kwestią gustu czy się komuś podoba czy nie, moim zdaniem jest nieźle chociaż gra nie trzyma równego poziomu. Niektóre modele “kurczaków” są lepsze niektóre gorsze, ale trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz, gdy nasi podopieczni są mali i słodcy wyglądają super jednak w miarę tego jak rosną ich dwuwymiarowe modele są po prostu rozciąganie i potrafią się brzydko rozmazywać.

Główny ekran gry w lokacji jaskiniowej

Poza modelami zwierzątek biegających po ekranie, będziemy też podziać statyczne tła, z różnymi małymi animowanymi elementami, jak na przykład kwiatki. Tła zmieniają się w zależności od krainy, nie ma wielkiego szału, ale też nie ma na co narzekać ten element gry jest wykonany poprawnie. Screen poniżej najlepiej obrazuje różnicę w jakości grafiki nawet na tych samych modelach przy rożnych poziomach, kurczaczek o imieniu Cuquito jest 10lvl odpowiednikiem tego Noop na poziomie 1, różnica jest widoczna.

Pora karmienia

Było już parę zdań o grafice teraz czas napisać coś o muzyce i tutaj o dziwo byłem pozytywnie zaskoczony bo muzyka w grze pobiałą mi się bardziej niż oprawa graficzna. W tle usłyszymy słodką muzyczkę dopełniającą klimat gry, trochę gorzej wypadają efekty dźwiękowe przy klikaniu lub karmieniu naszej gromady.Rozgrywka

Jak można by się spodziewać w tak prostej i małej grze sama rozgrywka nie będzie jakoś super odkrywcza. Celem gracza jest zebranie jak największej ilości unikalnych stworków, ale i tak robimy to tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji nie ma tutaj żadnych wyzwań, misji, poziomów konta itp. kwintesencja gry rekreacyjnej.

Ekran oznajmiający zdobycie nowego kurczaka, szkoda że powtórka

Teraz może pojawić się pytanie, dobrze jak więc zbierać nowe stworki. Nic prostszego, zdobywamy je z jajek jak to kurczaczki, natomiast jaka zdobywamy poprzez wielokrotne klikanie już posiadanych przez nas pociech, dzięki czemu zapełniamy pasek postępu widoczny u góry ekranu i po jego zapełnieniu otrzymujemy kolejne jajko. Zdobyte jajka muszą najpierw zostać “wysiedziane” lądują one w jednym ze specjalnych slotów gdzie muszą pozostać przez określona ilość czasu po którym będziemy mogli je wykluć. W przypadku braku slotów potencjalnie zdobywane przez nas jajka można sprzedawać za złote monety. Ilość slotów wysiadywania można natomiast zwiększyć kupując je za walutę premium.

Wszystkie dostępne typy ogrodów

Podobnie jak z slotami do wykluwania, tak samo limity mają nasze ogródki gdzie trzymamy posiadane przez nas kurczaczki. Każdy ogród może pomieścić maksymalnie od 10 kurczaków a kolejne możemy odblokowywać również za walutę premium. Na uwagę zasługuje również fakt, że każdy z ogródków reprezentuje inny klimat i nie jest to bez znaczenia ponieważ konkretne typy kurczaków mogą mieszkać tylko w konkretnych ogrodach, więc jeżeli będziemy chcieli posiadać więcej unikalnych rodzajów naszych pociech trzeba będzie jakoś zdobyć pozostałe ogrody. Za walutę premium będziemy mogli też zwiększyć limit dla każdego z ogrodów o kolejne 10 slotów, co daje nam w sumie 20.Zawartość

Trochę się rozpędziłem w poprzedniej sekcji i zamiast skupić się na samym opisywaniu rozgrywki zacząłem już odpisywać zawartość jaką oferuje nam produkcja studia HyperBeard, ale musicie zrozumieć że ta gra jest dość unikalna i w pewnym sensie rozgrywka polega na kolekcjonowaniu kontentu.

Poza samym zbieraniem kurczaków i miejscach gdzie będziemy je trzymać, gra oferuje również system rozwijania naszych podopiecznych przez karmienie ich, dzięki czemu stają się większe i silniejsze. Nowo zdobyte kurczaki przeważnie otrzymujemy na poziomie pierwszym i możemy je rozwijać aż do poziomu 10, po czym na ekranie wyskoczy nam propozycja, aby cofnąć cały postem i w zamian dostać jedną gwiazdkę przypisaną do zwierzaka, ten proces możemy powtórzyć trzykrotnie dzięki czemu nasza pociecha osiągnie maksymalny poziom sprawności.

Im wyższy poziom będą miały nasze kurczaki tym lepiej będzie szło im w wyścigach, gdzie za pierwsze miejsce otrzymamy, nakrycie głowy dla naszej pociechy. Nagroda jest losowa i permanentna, jeżeli nam się ona nie spodoba, albo będziemy musieli to jakoś przeboleć albo sprzedać naszego podopiecznego i liczyć na szczęście następnym razem, dodaje to w pewien sposób trochę unikalności do podstawowych modeli kurcząt. Za drugie i trzecie miejsce otrzymamy trochę karmy w ramach pocieszenia.

Zwycięzca może być tylko jeden

W sekcji zwartości opisuję każdy dostępny tryb gry lub każdą opcję w recenzowanej produkcji, więc i tym razem muszę wspomnieć o tym, że w grze istnieje specjalny tryb do fotografowania naszych zwierzaków. Po wybraniu tej opcji z podręcznego menu cała nasza wesoła gromadka ustawia się na środku ekranu i tak zrobione zdjęcie możemy udostępnić lub wysłać naszym znajomym.

Kurczaki na hajsiePodsumowanie

Gra otrzymała stosunkowo niską ocenę, ale nie koniecznie musi być zła, na pewno jest wiele osób które właśnie czegoś takiego szukają i będą zadowolone. Najsłabiej jednak wypada sam gameplay, w tej grze praktycznie nie robimy nic poza okazjonalnym klikaniem ekranu i wybieraniu jednej z dostępnych opcji na ekranie, trochę lepiej wypada zawartość ponieważ ilość możliwych do zebrania kurczaków jest sensowna, nie jest przytłaczająco gigantyczna ale też jest na co “polować”. Co do oprawy to grafika wypada nierówno czasem lepiej czasem gorzej, niestety to gorzej bardziej rzuca się w oczy, całość lekko ratuje oprawa muzyczna.

Podsumowując dobra gra dla fanów słodkości, kurczaków i bardzo prostych gier rekreacyjnych, reszcie odradzam.

Plusy:

  • możliwość wymiany złotych monet na walutę premium,
  • rozsądne bonusy za oglądanie reklam,
  • gra przy której można się zrelaksować.

Minusy:

  • rozmazujące się modele postaci,
  • trochę mało samej gry w grze, przydało by się więcej pobocznych aktywności,
  • będziemy oglądać dużo reklam, co prawda dobrowolnie ale i tak większość graczy będzie to robić dla szybszego progresu,
  • na dłuższą metę potrafi nudzić.

Media

Gra jest dostępna na obu platformach do pobrania zapraszam poniżej, zainteresowani mogą również zobaczyć inne produkcje tego wydawcy:

 
Rozgrywka - 3.5
Zawartość - 4.2
Oprawa - 4

3.9

Ujdzie +

Ocena końcowa

Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
Close
Close