Recenzje

Recenzja Voxtale

Informacje podstawowe

Voxtale, według informacji producenta jest grą przygodową, w której naszym zadaniem będzie odbudowanie klockowego świata. Tyle teorii, w praktyce jest to gra rekreacyjna gdzie naszym zadaniem jest układanie klocków według odpowiednich kolorów we wskazanych miejscach.

Oprawa

Voxtale, prezentuje dość przeciętne podejście do grafiki woksel’owej, co to oznacza? nic innego jak to, że całą gra jest zbudowana z małych sześciennych klocków. Porównując tą grę z innymi, w których uświadczymy podobny styl graficzny, produkcja studia Etermax wypada średnio, mam na myśli tutaj złożoność modeli bo ciężko oceniać kolory klocków, w której grze są lepsze, kwestia gustu.

Model amazonki, gdyby były jakieś wątpliwości

O samej oprawie graficznej, ciężko powiedzieć cokolwiek więcej, menu gry i interfejs użytkownika jest wykonany poprawnie, chociaż i tutaj nie uświadczymy fajerwerków.

Główny ekran gry
Rozgrywka

Rozgrywka polega na układaniu odpowiednich klocków w odpowiednich miejscach. Zaczynając kolejne poziomy, niezależnie od trybu rozgrywki, nie wiemy co będziemy budować, za to już na starcie znamy wszystkie kolory jakich będziemy mogli użyć. Krótko o kolorach, podczas układania niektórych modeli, mogą występować bardzo do siebie zbliżone kolory, więc warto grać na trochę podniesionej jasności wyświetlacza w celu ułatwienia sobie życia, ponieważ gra nie wybacza błędów. Brak również jakiegokolwiek tryby dla ludzi z wadami wzroku.

Szkoda, ze tylko niektóre poziomy oferują większą liczbę kolorów

W grze występują dwa zasadnicze tryby gry, które w praktyce polegają dosłownie na tym samym. Pierwszy z nich to układanie kolejnych poziomów, tak zwanych fabularnych, za które musimy zapłacić złotem i możemy do nich podchodzić nieograniczoną liczbę razy i nie ma tutaj również ograniczeń czasowych. Kolejnym trybem jest układanie losowych modeli w określonym czasie, gdzie za poprawne ułożenie modelu otrzymujemy, skrzynkę ze złotem, którą otwieramy poprzez odczekanie odpowiedniej ilości czasu, oraz ułożony przez nas model w postaci ozdoby.

Nagrody za przejście poziomu
Zawartość

Poza samą rozgrywką w tej produkcji nie ma za dużo zawartości, za przechodzenie kolejnych poziomów nie dostajemy nic poza ikonką właśnie ułożonego modelu na mapie “kampanii”, oraz dodatkowymi miejscami na ozdoby, które musimy odblokować za wirtualną walutę.

Miejsca na ozdoby służą jedynie do tego, aby postawić na nich modele, ułożone w trybie wyścigu z czasem, osobiście bardziej polecał bym je sprzedawać, żeby mieć chodź trochę złota na odblokowywanie kolejnych poziomów, których ceny rosną w naprawdę niezłym tempie.

Ekwipunek z zebranymi modelami
Podsumowanie

Gdy pobierałem tą grę spodziewałem się gry skierowanej do młodszego odbiorcy, gdzie bawimy się w układanie klocków. Niestety po przetestowaniu Voxtale, ciężko było mi znaleźć jakiekolwiek plusy, a minusów jest nie mało, osobiście najbardziej przeszkadza mi to, że gra wymusza na nas rozgrywanie poziomów czasowych, które z kolei wymuszają na nas oglądanie reklam, opcjonalnie możemy zapłacić realnymi pieniędzmi, żeby mieć złoto na kolejne poziomy.

Doznania podczas rozgrywki w Voxtale, lekko kojarzyły mi się z tymi z prostych gier, w których tylko kolorujemy gotowe obrazki, w gorszym trójwymiarowym wydaniu. Przy kolorowankach przynajmniej można się było lepiej zrelaksować. Voxtale aktualnie jest najniżej ocenianą grą w tym serwisie, ciekawe ile czasu będziemy czekać, aż ktoś odbierze ten tytuł

Plusy:

  • przy tej grze można się zrelaksować.

Minusy:

  • mało intuicyjne informowanie o aktualnie wybranym kolorze,
  • gra wymusza na nas oglądanie reklam, aby móc kontynuować granie lub płacenie realnymi pieniędzmi,
  • niezbyt trafiony pomysł z płaceniem za kolejne poziomy,
  • resetowanie poziomu, nie resetuje pozostałego czasu,
  • gra nie wybacza nawet pojedynczego błędu,
  • powtarzalność poziomów.

Media

Zapraszamy do pobrania z Google Play, oraz odwiedzenia strony wydawcy w markecie (w trakcie pisania recenzji, na stronie producenta opisywana gra nie znajdowała się nawet na liście gier):Rozgrywka - 3.1
Zawartość - 1.5
Oprawa - 4.4

3

Słaba +

Ocena końcowa

Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
Close
Close