Pierwsze spojrzenie

Semi Heroes: Idle Battle RPG pierwsze spojrzenie

Dziś w serii recenzji gier z wczesnego dostępu, na celownik bierzemy nadchodzącą grę typu idle, Semi Heroes: Idle Battle RPG. Zarówno sam rynek gier mobilnych jak i wczesny dostęp jest już od dłuższego czasu przepełniony produkcjami tego typu, które zdają się już nudzić odbiorców.

Dlatego studio RedAntz odpowiedzialne za tworzenie Semi Heroes postawiło sobie za cel stworzenie czegoś nowego unikalnego. Przynajmniej takie hasła widnieją na materiałach promocyjnych gry, czy im się udało postaramy się sprawdzić sami.

Zwiastun

Już na pierwszy rzut oka widać, że Semi Heroes: Idle Battle RPG oferuje znacznie odmienne podejście do rozgrywki niż klasyczne gry typu idle. Namy tutaj szczątkową fabułę, gdzie nasz bohater wyrusza na walkę z orkami niszczącymi lasy i po drodze zbiera kolejnych kompanów. W typowych dla tego gatunku tytułach, zazwyczaj nie mamy określonego celu i nasze poczynania sprowadzają się do zarabiania coraz większych sum w coraz krótszym czasie.

W produkcji studia RedAntz, rozgrywka nieco przypomina tą z clicker’ów. Przechodzimy przez kolejne poziomy pokonując przeciwników. I tutaj mamy kolejną odmienność od standardów, nie mamy określonej liczy przeciwników, którą należy pokonać, aby przejść na koleiny poziom. Zamiast tego zmierzymy się z nieskończonymi falami przeciwników i aby ukończyć poziom, musimy zniszczyć ich “bazę”. Analogicznie jeśli zostaniemy pokonani, cofamy się na kolejny poziom.

Tytuł ten posiada również elementy typowe, takie jak system ulepszeń oraz pojawiające się w coraz większej ilości gier mobilnych odpalane przez gracza umiejętności postaci. Semi Heroes: Idle Battle RPG już w samym tytule posiada dopisek RPG i rzeczywiście elementów rozwoju jest tutaj wiele. Począwszy od odblokowywania nowych bohaterów, z czego cześć z nich zdobędziemy w trakcie przechodzenie gry, aż po system ekwipunku.

Również w tym aspekcie, twórcy ponownie postanowili iść pod prąd stawiając na dużą losowość. Większość z systemów ulepszeń dostępnych w tym tytule jest do pewnego stopnia losowa, nie mamy pełnego wpływu na to co i kiedy chcemy ulepszyć, a ulepszyć lub wzmocnić można naprawdę dużo. Poza zwykłym level’owaniem naszych bohaterów, które działa tylko w obrębie jednej rozgrywki i znika po resecie, mamy tutaj również systemy stałego wzmacniania naszych postaci.

Karty postaci służące do zwiększania głównego poziomu postaci, głównie zdobywamy losowe ze skrzyń. Dzięki nim odblokowujemy kolejne umiejętności naszych bohaterów, które będą kluczowe w walce na wyższych poziomach. Podobnie zdobywamy również ekwipunek naszych podopiecznych. Z samymi przedmiotami są związane kolejne dwa systemu ulepszeń. Jeden z nich wymaga specjalnych gemów aby zwiększyć potencjał przedmiotów. Natomiast drugi opiera się na duplikatach tych samych przedmiotów i pozwala wzmocnić je o dodatkowe bonusy.

Galeria

Semi Heroes
Semi Heroes
Semi Heroes
Semi Heroes

   

  Semi Heroes: Idle Battle RPG zapowiada się na bardzo rozbudowaną i satysfakcjonującą produkcję. Na pewno nie jest ot typowy przedstawiciel gatunku, co niektórym nie przypadnie do gusty, a niektórym spodoba się bardziej. Jak na grę typu idle jest tutaj naprawdę dużo rzeczy do robienia i faktycznego grania.

  Oczywiście wciąż gra jest we wczesnym dostępie i nie wyszyto wygląda tak kolorowo jak mogło by się wydawać po przeczytaniu tej recenzji. W grze wciąż występuje wiele bug’ów i na dalszych poziomach są one dość częste. Podczas tasowania tej produkcji nie raz zdarzyło nam się trafić na nieśmiertelnych przeciwników lub wariujące paski zdrowia bohaterów. Na szczęście w każdym z tych przypadków pomagał zwykły reset gry.

  Oczywiście to nie wszystko co oferuje ten tytuł. Znajdziemy tutaj również wysoko poziomowe walki z bossami, systemy osiągnięć, czy codzienne misie. Tytuł ten możecie przetestować sami i pobrać do z wczesnego dostępu dostępnego na platformie Google Play. Jeśli lubicie gry tego typu i posiadacie urządzenia oparte o system android poniżej znajdziecie odnośnik do sklepu.

  Możecie również zajrzeć na stronę gry na facebook’u: @Semi-Heroes, gdzie twórcy regularnie postoją nowe informacje. Dajcie również znać w komentarzach co sądzicie o tej produkcji.

   Google Play  Tagi
  Pokaż więcej

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Close
  Close