Poznaj najpopularniejsze gry, w które możesz zagrać na telefonie z Androidem.

Pokémon GO

Jest to kultowa już gra miejska, która w trakcie rozgrywki korzysta z innowacyjnej technologii rzeczywistości rozszerzonej. Produkcja została wydana na przełomie lipca 2016 roku przez słynne przedsiębiorstwo Niantic.

Gierka została wydana na modelu free-to-play, jednak gracz ma swobodną możliwość zakupu dodatkowych, nie raz kluczowych w kwestii rozgrywki dodatkowych elementów za pomocą specjalnych mikropłatności. Otrzymała ona mimo wszystko dość mieszane recenzje mimo faktu, iż zaledwie 3 dni od jej wydania stała się najczęściej pobieraną aplikacją na telefon w USA.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

To fantastyczna gierka kolekcjonerska opierająca się na gry w karty. Na szczęście została wykonana w modelu free-to-play. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest polskie studio CD Project Red. Całość nawiązuje do kultowej gry z legendarnej serii „Wiedźmin”. Ze względu na ogromną popularność Gwintu twórcy zdecydowali się na zrobienie zupełnie oddzielnej produkcji poświęconej wyłącznie tej formie rozgrywki.

PUGB Mobile

Jest to w pełni darmowa gra wideo, której rozgrywka umieszczona jest w klasycznym trybie battle royale. Opracowana ona została przez LightSpeed & Quantum Studio, czyli specjalny oddział należący do słynnego producenta gier komputerowych jakim niewątpliwie jest Tencent Games.

Aplikacja jest niczym innym jak mobilną adaptacją PUGB Battlegrounds. Data wydania produkcji przypada na 9 lutego 2018 roku. Ma ona zatem niemalże 5 lat. Do tej pory PUGB Mobile ma ponad 1.3 miliarda pobrań co czyni go niewątpliwie jedną z najczęściej ściąganych gier na telefon komórkowy.

źródło: e-gracz.pl – portal o grach