Samsung posiada rozbudowaną ofertę dysków SSD – zarówno tych przenośnych, jak i wewnętrznych. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, sprawdź oprogramowanie Samsung Magician. Dzięki niemu  zmaksymalizujesz wydajność swojego dysku i będziesz na bieżąco z jego aktualnym stanem.

Czym jest Samsung Magician?

Magician Software to dedykowane oprogramowanie służące do zarządzania oraz diagnostyki dysków SSD marki Samsung. Zadbaj o swój nośnik, aby był jak najbardziej wydajny podczas użytkowania. Aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, o czym świadczy rozbudowany i zarazem bardzo czytelny interfejs. Z poziomu jednego narzędzia masz szybki dostęp do kluczowych wskaźników stanu technicznego dysku SSD.

Oprogramowanie Samsung Magician – sprawdź TBW swojego dysku SSD

Włącz Samsung Magician i sprawdź parametr TBW (Total Bytes Written) dla swojego dysku SSD. Odpowiada on za wszystkie zapisane bajty na konkretnym nośniku. Dzięki niemu ocenisz ogólny stan techniczny urządzenia. Warto wiedzieć, że dyski SSD marki Samsung mają  określoną dokładną ilość terabajtów, którą mogą zapisać. Dokładne informacje o TBW znajdują się w specyfikacjach dysku.

Samsung SSD Magician – skuteczny w optymalizacji dysku

Włącz Samsung Magician i przywróć wydajność swojego dysku do stanu sprzed degradacji poprzez wykorzystanie TRIM. Zoptymalizuj wydajność również poprzez tryb RAPID*, który polega na inteligentnym buforowaniu danych w pamięci DRAM.

Zmieniaj rozmiar partycji i zapewnij swojemu napędowi wystarczającą ilość wolnego miejsca na rutynowe czynności (m.in. TRIM i Garbage Collection). Stosowanie rezerwowych bloków pamięci** poprawia wydajność oraz wydłuża żywotność dysku SSD.

*Tryb RAPID (Real-Time Accelerated Processing of I/O Data) jest w pełni wspierany przez takie wymagania systemowe jak: 1) System operacyjny Windows® 7 i jego wyższe wersje 2) 2 GB pamięci systemowej RAM lub więcej.

** Funkcja rezerwowych bloków pamięci nie jest obsługiwana przez Windows® XP.

Magician Software i magia diagnostyki

Z poziomu aplikacji Samsung SSD Magician możesz wykonać skanowanie diagnostyczne – dostępne jest częściowe lub pełne skanowanie. Za ich pomocą masz możliwość identyfikacji oraz rozwiązywania potencjalnych problemów ze swoim dyskiem.

Samsung Magician oferuje sprawdzanie sekwencyjnej i losowej prędkości odczytu oraz zapisu na dysku SSD. Uzyskane dane możesz porównywać z poprzednimi wynikami – monitoruj czy Twój dysk uzyskuje ciągle wysoką wydajność.

Jak zadbać o dane z Samsung Magician?

Magician Software to również definicja bezpieczeństwa Twoich danych. Z poziomu oprogramowania możesz nimi zarządzać – usuwaj w bezpieczny sposób swoje poufne dane, co nie wpłynie na pogorszenie funkcjonalności dysku, Aktywuj szyfrowanie dysku* i chroń na bieżąco pliki znajdujące się na dysku.

* Encrypted Drive (BitLocker Drive Encryption) to funkcja ochrony danych dostępna w systemach Windows® 8 Pro, Windows® 8 Enterprise i wszystkich wersjach systemu Windows® Server 2012.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska