“For the King” to swoista hybryda, które prezentuje się jakościowo. Z fabułą osadzoną w świecie fantasy, izometryczną kamerą i trójwymiarową grafiką, która może zadowolić. To nie byle jaka strategia połączona z elementami innych gatunków, co czyni ja jeszcze ciekawszym projektem. Stworzona przez niezależne studio, dzięki losowo generowanym zdarzeniom może przysporzyć wielu godzin radosnej rozgrywki, ale nie byle jak łatwej.

Na wezwanie

Wcielamy się tu w rolę grupki śmiałków, którzy na wezwanie swojej królowej biorą sprawy królestwa w swoje ręce. Śmierć króla przyniosła gorycz i wichurę nad królestwo Fahrul. Wiele zadań czeka na wykonanie, wielu przeciwników czeka na swoich pogromców. Śmiałkowie podróżują po lądzie i wodzie w celu uporządkowania spraw w królestwie. Czeka ich wiele potyczek i rozmaitych fabularnych zadań.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Przeciwników można spotkać na powierzchni na wodzie i lądzie oraz w podziemiach. Walka rozgrywana jest w systemie turowym tak, jak i cała rozgrywka. Powodzenie w starciu zależy od umiejętności naszych postaci oraz ich wyposażenia. Gra wymaga sprawnego wykorzystania zdolności poszczególnych bohaterów i umiejętności taktycznych. Zranione jednostki można leczyć zebranymi ziołami lub podczas wypoczynku w obozie.

Wskazówka: Gry niewątpliwie są rozrywką, która daje nam dużo frajdy. Potrafią one wciągnąć człowieka na zdecydowanie zbyt długi czas, co negatywnie odbija się na zdrowiu i życiu. Dlatego warto zapoznać się z długim i merytorycznym artykułem na www.dylemat.pl o wpływie gier komputerowych na zdrowie dorosłych i dzieci. Może prawdziwy sport będzie lepszym wyborem?

Inspirowana mapa

Mapa podzielona jest tu na heksy na wzór gier z serii “Cywilizacja”. Przemieszczanie się po niej odbywa się w turach, a rozmieszczenie przeciwników jest generowane losowo. Dzięki temu każda rozgrywka przynosi inne wrażenia i grę można rozgrywać wielokrotnie, nie tracąc zapału i świeżości rozgrywki.
Przyjemna grafika, ciekawa rozgrywka

“For the King” to ładna produkcja z ciekawą fabułą i przyjemną, kreskówkową grafiką. Stworzona w trójwymiarze może zadowolić animacją, efektami, wyglądem i oczywiście strategiczną, hybrydową rozgrywką.