Gry to już nie tylko rozrywka, ale również sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy lub stałe źródło utrzymania.

Gry dają możliwość zarabiania na kilka sposobów na przykład:

1. Zarabianie na reflinkach

Są gry, które mają swoje programy partnerskie, oznacza to, że jeśli ktoś zarejestruje się z naszego reflinka dostaniemy określoną kwotę pieniężną za każdego nowego gracza. Przy tej metodzie dobrze jest posiadać kanał, bloga lub rozbudowane social media, żeby link referencyjny trafił do jak największego grona odbiorców. Dobrze jest grę opisać i zrobić z niej gameplay, ponieważ dawanie czystego linku do gry bez żadnego opisu nie jest dobrą metodą, każdy chce wiedzieć z jakim tworem na do czynienia.

2. Własny kanał

Mimo, że YT robi co może, aby utrudniać zarabianie, własny kanał, to wciąż popularna metoda zarabiania na grach. Oczywiście nie musi być to YT może to być inna platforma, ale jak wiadomo YT ciągle jest najpopularniejszy. Metoda zarabiania jest prosta dodajemy gameplay z gry i zarabiamy na reklamach, można tez dodać w opisie wcześniej wspomniane reflinki.

3. Live z gry

Także popularna metoda zarabiania na grach. Sposób zarabiania bardzo prosty zarabiamy grając na żywo w tym czasie widzowie mogą nas wspomagać finansowo dając tak zwane „donety” można też promować w czasie live jakąś markę, a film z live potem wrzucić na YT, czy inne platformy, gdzie można dorobić jeszcze na reklamach.

Oczywiście sposobów zarabiania na grach jest znacznie więcej można założyć bloga z grami, współpracować z markami czy grać za pieniądze. Sposób jest nieważny najważniejsze jest dobre wypromowanie swoich treści, bo bez tego nic się nie osiągnie, a zarobione pieniądze nie pokryją nawet rachunku za prąd.

Swoje zarobki możesz również przeznaczyć na sielskie wakacje, dzięki którym odpoczniesz od ekranu monitora. Polecamy sprawdzić najciekawsze atrakcje i zabytki Szczecina na szczecininfo.pl.