FNAF (Five nights at Freddy’s) jest horrorową grą komputerową stworzoną przez Scott’a Cawthon’a. W grze wcielamy się w stróża nocnego pizzerii zwanej Freddy fazbear’s pizza, która posiada mocno zaawansowane animatroniki przypominające zwierzęta, które zabawiają dzieci podczas pobytu w pizzerii.

FNAFA – gra/horror która dobrze trzyma klimat i jest grywalna

Owymi animatronikami są: Freddy (miś, nazwany imieniem właściciela pizzerii), Bonnie (królik), Chica (kurczak) oraz Foxy (lis). Naszym zadaniem jest pilnować w nocy pluszaków, które mimo tego, że są wyłączone szwendają się po restauracji próbując nas dopaść. Jak w dobrym horrorze przystało naszą jedyną możliwością obrony jest jedynie odciąganie niemilców od naszego biura aż do 6 rano po której wszystko wraca do normy. Sposobem na przetrwanie jest tu nieustanne pilnowanie morderczych ulubieńców dzieci za pomocą kamer, co znacznie spowalnia ich poczynania, gdy jednak któremuś z napastników uda się dotrzeć do naszego pokoju, wciąż możemy trzasnąć mu drzwiami przed nosem, co zużywa pewną ilość prądu po wyczerpaniu, której jesteśmy całkowicie bezbronni i możemy tylko czekać na nieuniknioną śmierć.

Warto zagrać w Five nights at Freddy’s

Rozgrywka, choć ciekawa (każdy z animatroników posiada własną sztuczną inteligencję oraz odmienny sposób działania), nie była tym co zadecydowało o popularności tej ciekawej produkcji. Twórca gry nie podaje praktycznie żadnych informacji wprost, a wszystkie tajemnice rozwikływane są przez społeczność graczy. W ten sposób ustalono między innymi, że w ciałach wspomnianych wyżej maskotek uwięzione są dusze dzieci, które prawdopodobnie zostały zabite przez innego stróża nocnego (co wyjaśnia dlaczego pragną naszej śmierci).

Wielu ludzi uważa tą grę za głupią i śmieszną. No bo przecież jak można bać się jakiś misiów i króliczków. To właśnie historia stanowi siłę tej produkcji i sprawia, że odkrywa się w niej wciąż coś nowego. Dlatego właśnie każdy kto lubi snuć róznego rodzaju intrygi i teorie powinien się tym tytułem zainteresować.

Recenzja powstała przy współpracy z serwisem www.egracze.pl.