Technologia dzisiaj jest nieodłącznym elementem naszego życia, jak i zarówno dzieci. Większość dorosłych używa go do pracy, dzieci do rozrywki, jak i również chociażby do nauki. Jeśli dziecko jest już gotowe i jest w wielu szkolnym, należałoby zapewnić mu komputer do nauki, no i do gier.

Komputer stacjonarny czy laptop dla ucznia?

Więc jaki komputer dla dziecka? Na co my rodzice mamy zwrócić uwagę przy zakupie komputera? Komputer dla dziecka powinien być wielozadaniowy. Ma być pomocny w nauce i dla rozrywki, czy pozwolimy dziecku na granie w gry czy oglądanie swoich ulubionych bajek. Na pewno dziecko chciałoby pograć w jakieś gry od czasu do czasu, jak np. polecaną grę komputerową The Medium. Jeśli chcemy dokonać dobrego zakupu, to określmy odpowiedni balans finansowy i technologiczny między wydajnością, a tanim desktopem.

Zwróć szczególną uwagę na takie parametry przy wyborze odpowiedniego modelu komputera jak:

  • karta graficzna, najdroższy element zestawu, polecana jest np. karta graficzna GeForce GTX 1050 Ti.
  • procesor, warto wybrać minimum czterordzeniowy Intel Core i3.
  • pamięć RAM, na pewno obecnie zalecana ilość pamięci operacyjnej powinna wynosić minimum 8 GB.
  • dysk twardy, tutaj dysk SSD jest lepszy, ponieważ zznacznie przyspiesza pracę systemu, wybierz taki z pojemnością 512 GB lub dysk 256 GB.
  • monitor wybierz taki z ochroną oczu czyli z redukcją niebieskiego światła, a rozdzielczość FULL HD z przekątną ekranu 21.
  • akcesoria typu myszka i klawiatura – wybierz odpowiednią do dziecięcej dłoni.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty na pewno warto wybrać komputer stacjonarny dla dzieci. Z laptopa w takim wieku raczej nie będą korzystać tak ochoczo, jak ze zwykłego PC.