Samsung A50 to jeden z najpopularniejszych modeli azjatyckiego producenta. Jest on świetnym przykładem na to, że wydajny, szybki, bardzo designerski i wytrzymały telefon nie musi kosztować kilku tysięcy złotych. Oryginalna bateria Samsung A50 jest jedną z jego wielu zalet. Co warto o niej wiedzieć? Ile powinna wytrzymać? Czy można ją zmienić? Odpowiadamy! 

Akumulatory do nowoczesnych smartfonów nie wytrzymują oczywiście tyle, co urządzenia znane nam sprzed lat. Nie ma na rynku sprzętu potrafiącego na jednym ładowaniu pracować np. przez dwa, a niekiedy i trzy tygodnie. Jednak bateria Samsung A50 należy do dość pojemnych i bardziej wytrzymałych. Co potrafi? 

Jaką pojemność ma oryginalna bateria Samsung A50? 

Oryginalna bateria Samsung A50 z serii Galaxy ma wytrzymałość na poziomie 30-40 godzin przy średnio intensywnym użytkowaniu. Dzięki temu urządzenie wytrzyma na jednym ładowaniu nawet trzy, cztery dni. To dość dużo. Wszystko jest możliwe dlatego, że w Samsung Galaxy A50 pracuje litowo-jonowy akumulator o pojemności 4000mAh.  

Biorąc pod uwagę rynkowe tendencje jest to naprawdę dużo. Jeżeli więc szukasz urządzenia z pojemną baterią – Samsung Galaxy A50 będzie urządzeniem idealnym dla Ciebie.  

Ile powinien wytrzymać akumulator w Twoim urządzeniu? 

Oczywiście, wskazane wcześniej 30-40 godzin to wartość podana przez producenta, bazując na średnim zużyciu. Jeżeli będziesz bardzo intensywnie korzystać z urządzenia (oglądając na nim filmy lub grając w gry) to nie możesz liczyć na taki wynik. Jednak jeden dzień na pewno Twoja bateria wytrzyma (co nie zawsze jest standardem!).  

Z kolei w przypadku korzystania ze smartfona sporadycznie, możesz spodziewać się, że akumulator wytrzyma blisko tydzień. Na pewno A50 jest więc urządzeniem dla tych, którzy nie lubią zabierać ze sobą wszędzie ładowarki. 

Czy da się wymienić baterię w Samsungu A50? 

Jednak niestety bateria Samsung A50 nie jest wieczna. Po długotrwałej eksploatacji, usterce lub skrajnych warunkach atmosferycznych, akumulator może napuchnąć i straci na swojej pojemności. Wtedy na wynik kilkudniowego używania smartfona nie masz co liczyć. Jednak możesz zakupić nową baterię i ją wymienić. Litowo-jonowy akumulator jest dostępny w bardzo dobrych sklepach z częściami do telefonów. Korzystając z usług wyspecjalizowanych serwisów, możesz wstawić nowy element i na nowo cieszyć się pełną wydajnością swojego Samsunga A50.