Przywodząca na myśl bardzo podobne wydanie, jakim jest “Reigns” gra “Yes, Your Grace” może się podobać. Stworzona w pixelartowej stylizacji z dbałością o detal i przywiązaniem do fabuły.

Jest to projekt, który z jednej strony potrafi zadowolić, z drugiej nieco rozbawić, szczególnie gdy przychodzą do nas wieśniacy, którzy poszukują sprawiedliwości i wsparcia w najbardziej błahych zadaniach.

Wiele dróg zwycięstwa w Yes, Your Grace

To, czy zdecydujemy się wspierać możnych, lód, wojsko, zależy od zasobów, jakimi jesteśmy w stanie dysponować. Stare królestwo Davern potrzebuje władcy, który zapanuje nad trudną ekonomicznie i dyplomatycznie sytuacją.

Nie zasługują na królestwo w Yes, Your Grace

Zadania wcale nie ułatwia nam fakt, że nieprzemyślane decyzje z przeszłości dziś powodują stałe potyczki, walkę i plądrowanie ziem Davern. Gdy zaślubiny najstarszej córki króla nie dochodzą do skutku, a oddanie jej ręki przywódcy barbarzyńskich plemion nie wchodzi już w grę, zaczyna się historią, która prowadzi do zwycięstwa lub porażki, zależnie od decyzji gracza.

Niezależnie jednak od niego wcale nie jest łatwo zapanować nad królestwem ogarniętym chaosem i wojaczką. Od głównego celu może nas dzielić wiele pobocznych zadań, których wykonanie wcale nie musi przynieść nam korzyści.

Yes, Your Grace – Ciężar władzy

Nic nie jest tu czarne ani białe. Wojna to ciężki kawałek chleba. Podatki są niewystarczające, mury się sypią, armia podupada na duchu. W rodzinie królewskiej też nie jest to najbardziej radosny czas.

Ciężkie brzemię władzy spada na gracza, który musi wykazać się zmysłem dyplomatycznym, zdolnościami ekonomicznymi, siłą charakteru. “Yes, Your Grace”, to pozycja zdecydowanie dla fanów strategii i dyplomacji z ładną oprawą i akcją rozgrywająca się w tle.

Więcej recenzji gier komputerowych znajdziesz w serwisie https://www.egracze.pl/.